0

BAŞKAN EROĞLU: “GERİ DÖNÜŞÜME TOKATLILARDAN TAM DESTEK”

Tokat Belediyesi, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından başlatılan Sıfır Atık Kampanyasına destek vermeye devam ediyor. 2017 Yılında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan Elektronik Atık Toplama kampanyasına destek amacıyla hazırlanan kampanyada 6 ayda 2 Ton Elektronik Atık toplandı.

Muhtarlar Atık Toplama İçin Yarıştı

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun talimatları ile Sıfır Atık Kampanyasına farkındalık oluşturmak amacıyla “Muhtarlar Atık Toplama” Yarışması düzenlendi. 2022 Yılında başlatılan yarışma kapsamında ilk iki ayda Bin 200 kg elektronik atık toplanarak, rekora imza atıldı.

Başkan Eroğlu, Dereceye Giren Muhtarları Ödüllendirdi

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ramazan ayı dolayısıyla iftar programında Merkez Mahalle Muhtarlarıyla bir araya geldi. Tokat Belediyesi Hıdırlık Sosyal Tesislerinde muhtarlarla birlikte iftar eden Başkan Eroğlu, program sonrasında dereceye giren Muhtarlara ödüllerini takdim etti.

Muhtarlıklarımız Atık Toplama Noktası Oldu

Ödül takdiminden önce Muhtarlara hitap eden Başkan Eroğlu, yarışmaya katkı sağlayan tüm mahalle muhtarlarına teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Muhtarlıklarımız atık pil, atık florasan, atık elektronik ve atık bitkisel yağ toplama noktası oldu. 2017 yılında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın başlattığı Sıfır Atık Projesine Tokat Belediyesi olarak destek vermekteyiz. Tokat Belediyesi olarak sıfır atık projesi kapsamında farkındalığın oluşması için 42 Mahalle Muhtarımız ile atıkların kaynaktan ayrı toplanması konusunda işbirliği yapmaktayız. Vatandaşların atıklarını muhtarlıklara götürmeleri ile tüm mahallelerde atıkların kaynağından ayrı toplanması sağlanmaktadır. Muhtarlarımız çevreye duyarlı ve koruyucu çalışmalara imza atarken her geçen gün geri dönüşüme destek veren vatandaş sayımız artmaktadır.

Halkımızın temsilcisi olan siz değerli muhtarlarımız; sıfır atık çalışmalarına destek vererek sosyal ve kültürel alanda rol model oldunuz. Mahalle sakinlerimizin çıkarlarını gözeten, Tokat’ımız için birlikte hizmet ettiğimiz muhtarlarımız; çevrenin temiz olması ve halkın temiz ve sağlıklı bir kentte yaşaması için çaba sarf eder duruma geldi. Muhtarlarımızla birlikte çevre temizliği konulu toplantılar düzenlemeye, sosyal medyadan düzenli olarak bilgi verici görseller paylaşmaya devam edeceğiz. Sıfır Atık için yaptığımı bütün çalışmalar sonucu olarak geçtiğimiz yıl 6 ayda “Muhtarlar Elektronik Atık İçin Yarışıyor” Kampanyasında 2 Ton elektronik atık toplayarak çevre kirliliğini önledik. Bu yıl da ilk 2 ayda 1.200 kg atık toplandı. Kampanyaya destek veren tüm hemşehrilerimize ve çok kıymetli Muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.”

Yarışmada, 42 Mahalle Muhtarı arasında en çok atık elektronik eşya toplayarak birinciliği kazanan Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Turan Türk olurken, Kümbete Mahallesi Muhtarı Ali Kas ikinci, Yeni Mahalle Muhtarı Muzaffer Demir ise üçüncü oldu.

Başkan Eroğlu, program sonrasında dereceye giren Muhtarlara plaket ve hediyelerini takdim etti.

Merkez Mahalle Muhtarları ile düzenlenen iftar programına Başkan Eyüp Eroğlu’nun yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri de katıldı.

Comments

Comments are closed.