0

Tokat Belediyesi’ne bir ödül daha. Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından organize edilen “Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması” sonucunda “Çocuk Dostu Şehirler Kategorisi’nde” Tokat Belediyesi “Çocuktan Al Haberi” projesiyle 500.000 ₺ ödüle layık görüldü.

“Çocuktan Al Haberi” projesi ile Tokat’ta bulunan 42 Mahalleden 9-15 yaş kategorisinde ki öğrenciler mahallelerini temsil edecek. Her mahalleden 2 kız ve 2 erkek öğrenci seçilecek ve 4 öğrenci “Mahalle Başkanı” olarak; her ay toplanacak mecliste taleplerini iletecek.  Ayrıca yine her mahalleden belirli oranda engelli öğrencilerde temsil edilecek. Seçilecek Mahalle Başkanları, mahallelerinde çocuklara yönelik eksikleri tespit edecek, yapılması istedikleri fikirleri her ay yapılacak toplantılarda diğer mahalle başkanları ile görüşecekler. Uygun görünen ilk 10 fikir ise kendi aralarında seçilecek iki başkan tarafından doğrudan Belediye Başkanı ve Belediye Meclisine iletilecek. İletilen bu konular Tokat Belediyesi’nin öncelikli yapılacaklar listesinde yer alacak.

Ödülü Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Ankara’da teslim aldı

Ankara’da gerçekleşen ödül törenine katılım sağlayan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu; Tamamen çocuk gözüyle bakılarak yapılacak projenin tasarlanması ile ilk olacağını belirterek, ödülü tüm Tokatlı hemşehrilerinin adına aldığını ifade etti.

Başkan Eroğlu konuşmasına şöyle devam etti:” Çocuklar bugünkü nüfusumuzun üçte birini, geleceğimizin ise tamamını oluşturuyor. Bu proje kapsamında şehrimizde yaşayan çocukların şehir yönetimi ile ilgili daha fazla söz sahibi olabilmelerini hedefledik. Çocuklarımıza imkânlar tanıyıp; onları yaşadıkları sokaklar, mahalleler ile alakalı söz sahibi olmaya davet edeceğiz. İnanıyoruz ki çocukların o sonsuz hayal güçleri sayesinde biz büyüklerin göremediği fikirleri; söz sahibi mahalle başkanı çocuklarımız sayesinde yapılacaklar listemize ekleyip, daha güzel hizmetler sağlayacağız. Aldığımız bu ödül ile çocuk dostu şehirler arasında ki yerimiz tescillenmiş oldu. Tokat’ımızı böylesine güzel bir ödüle layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum. Şehrimiz için her kulvarda çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Comments

Comments are closed.