0

Vatandaşların kamu kuruluşlarına olan borçlarını 48 aya kadar taksitle ödeyebilmelerine olanak sağlayan 7440 sayılı kanun kapsamında Tokat Belediyesinde borç yapılandırma işlemleri devam ediyor.

Kapsamı bakımından tarihin en kapsamlı borç yapılandırma uygulaması olarak nitelendirilen yapılandırma işlemleri içerisinde belediyelere olan emlak borçları, ilan reklam vergisi, su borcu ve para cezalarını da içeren bütün belediye alacaklarına yapılandırma işlemi yapılabiliyor.

Yapılandırma işlemleri için son başvuru tarihi 31 Mayıs 2023 iken yapılandırmanın ilk taksitinin 30 Haziran 2023 tarihine kadar ödenmesi gerekiyor.

Tokat Belediyesine borcu olan vatandaşların borçlarını Tokat Belediyesi Su İşleri Müdürlüğüne giderek yapılandırma ve ödeme yapabilecekleri gibi online olarak da yapılandırma ve ödeme işlemlerinin yapılabileceği bildirildi.

Tokat Belediyesinden borç yapılandırmaları ile ilgili yapılan açıklamada “Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair 7440 Sayılı Kanun kapsamında Belediyemize olan tüm borçları (emlak vergisi, ilen reklam vergisi, su borcu, para cezaları vb.) yapılandırıyoruz. Belediye Başkanlığımız Su İşleri Müdürlüğü’ne başvurarak veya online.tokat.bel.tr adresinden yapılandırma yapılabilmekte ve online ödenebilmektedir. 7440 Sayılı Kanun en kapsamlı yapılandırma kanunu olmakla birlikte, Tokat Belediye Başkanlığı olarak online yapılandırma hizmeti vermeye başlamış bulunuyoruz. Söz konusu online yapılandırma hizmeti ile amaç Belediyemize borcu olan vatandaşlarımızın, ister il içinde ister il dışında ikamet etsinler, internete erişe bilinen ortamda yapılandırma yapmalarına yönelik bir hizmettir” denildi.

Comments

Comments are closed.