0

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun Sosyal ve Kültürel Projeleri arasında yer alan Mahalle Konaklarına bir yenisi daha eklendi. Mahmutpaşa Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Mahmutpaşa Mahalle Konağı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açılarak, Tokatlı kadınlara armağan edildi.

2019 yılında Mahalle sakinlerinin talebi üzerine yapımına başlanılan Mahmutpaşa Mahalle Konağı’nın açılışını gerçekleştiren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Konak içerisinde; Muhtarlık bürosunun, nişan, şerbet gibi bir takım merasimlerin yapabileceği alanlara ilave olarak, mahalle sakinlerinin toplantı yapabilecekleri mekânların yer aldığını belirtti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü anlamlı bir açılışla taçlandırdıklarını belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, açılış konuşmasında şunları söyledi:

“Dinimizde hanımların, kadınların özel bir yeri var. Peygamberimiz, ‘Cennet Annelerin Ayakları Altındadır’ buyurmuşlardır. Eğer kadın güçlü olursa, toplum güçlü olur, kadın topluma yön verirse toplum daha müreffeh bir ülke olur. Bizim tarihimizde hep güçlü kadınlarımızla anılmıştır. Bizim topluma yön veren güçlü kadınlarımız vardır. Düşmana asla geçit vermemişlerdir. Hanım kardeşlerimiz başımızın tacıdır. Ve başarının kadınlarımızla birlikte var olduğunu biliyoruz. Bizler, Tokat Belediyesi olarak kadınlarımızın devamlı yanında olmaya çalıştık. Kadınlarımıza hizmet üretmeyi değer katmayı en önemli vecibelerimizden bildik.

2015 Yılından itibaren her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, hanım kardeşlerimize şehrimizin çeşitli bölgelerinde yapımını tamamladığımız tesislerimizi armağan ediyoruz. Bugüne kadar Behzat Hanımeli, Karşıyaka Hanımeli, Gülbaharhatun Hanımeli, Toki Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimize ilave olarak Karşıyaka Mahalle Konağımızı, İbn-i Kemal Mahalle Konağımızı ve Yeraltı Çarşısında Hanımeli El Ürünleri Satış Merkezimizi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açarak, Tokatlı hanımlarımıza armağan ettik. Bu yıl da yine 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Mahmutpaşa Mahalle Konağımızı açmanın, kadınlarımıza armağan etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu Mahalle Konağımız sadece Mahmutpaşa Mahallesi’ne değil, çevre mahallelerimize de hitap edecek şekilde ayarlanmıştır. Konağımız içerisinde; Muhtarlık büromuz, nişan, şerbet merasimlerinin yapılabileceği alanlar, derslikler ve büyük küçük tüm mahalle sakinlerimizin gelip dinlenebileceği, toplantı yapabilecekleri alanlar mevcuttur.

Dün olduğu gibi bugün de yarın da hanım kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. İnşallah bu konaklarımız birer eğitim yuvası olarak, Tokat’ımızın örf ve adetlerini, gelenek ve göreneklerini geleceğimize taşımaya birer vesile olacaktır. Mahmutpaşa Mahalle Konağımızın şehrimize, mahalle sakinlerimize ve Tokatlı hanım kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun konuşmasının ardından kurdele kesimi ile Mahmutpaşa Mahalle Konağı hizmete açıldı.

Comments

Comments are closed.