0

Kurban Bayramı öncesi Tokat Belediyesi tüm hazırlıklarını tamamladı.

Tokat Belediyesi, Kurban Bayramına Arifesinde ve devamında vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için tüm hazırlıklarını tamamladı. Belediyeye bağlı ekipler, nöbet sistemine göre 7/24 çalışmalarına devam edecek ve Beyaz Masa aracılığı ile ihtiyaçlar doğrultusunda taleplere cevap verecekler.

Bayram öncesinde mezarlık ziyaretinde bulunacak vatandaşlar için şehir merkezindeki tüm mezarlıklarda Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bakım çalışmaları tamamlanırken bir yandan da şehrin tüm bölgelerinde Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce temizlik, ilaçlama ve gül kokusu faaliyetleri devam ediyor.

Kurban Bayramı öncesi tamamlanan ve devam eden hazırlık çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kurban Hizmetleri Komisyonu kararı ile 29 farklı noktanın kesim yeri olarak belirlendiğini belirtti.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şehrimizin 29 noktasında hemşehrilerimiz kurbanlarını steril bir ortamda kesebilecekler. Bunun için gerekli çalışmalarımızı yaptık. Ayrıca belediyemiz Mezbahanesi bu konuda vatandaşlarımıza yardımcı olacak. Yine kurban satış alanımızda belediyemiz Mezbahane bölgesi olarak belirlendi. Kurban bayramına kadar bu alanımızda kurbanlık satışı yapılacak.

Tokat Belediyesi olarak bir yandan mezarlıklarımızda gerekli bakım ve temizlik çalışmalarını tamamlarken bir yandan da şehrimizin tüm mahallelerinde, cadde ve sokaklarında temizlik, ilaçlama ve gül kokusu çalışmalarımız devam ediyor. Şehrimiz bayram süresince gül kokacak inşallah.

Rabbim yapacağımız ibadetleri kabul etsin. Rabbim nice güzel günlerde, bayramlarda buluşmayı nasip etsin.”

Comments

Comments are closed.