0

Tokat Belediyesi ile Tokat Belediyesi İktisadi Teşekkülü Tokbel Şirketinde çalışan işçiler adına Hizmet İş Sendikası Tokat Şube Başkanlığı arasında 2023-2024 yılı Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi hakkında açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Tokbel Ltd. şirketinde çalışan işçi arkadaşlarımız için en düşük maaş mesai hariç 12.500 Türk Lirası oldu. Asgari ücretin 8.500 Türk Lirası olarak gerçekleştiği bu dönemde çalışma arkadaşlarımızın maaşlarına imzaladığımız protokolle ek olarak zam yaptık. Tokat için birlikte gayret ettiğimiz değerli çalışma arkadaşlarıma işlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum. Protokolümüzün kıymetli mesai arkadaşlarımız, değerli aileleri ve belediyemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Emekçiye değer veren Başkanımız Eyüp Eroğlu’na canı gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Hizmet İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir “Tokat Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu beyle beraber Tokbel Şirketine ait toplu iş sözleşmemizi imzaladık. Toplu iş sözleşmemizde çevre belediyelerde güncelleme yapılmadan önce yemek parası güncellendi ve ilk imzalayan belediye olduk. Yaptığımız toplu iş sözleşmesinde yine diğer ilçe belediyelerde yapılan sözleşmelerden çok daha iyi sözleşmelere imza attık. %90’lara yakın oranda maaşlarda total artışlar oldu. Yapılan sözleşmeyle en düşük işçi maaşı bekar işçi için 12.500 Türk Lirası tutarında oldu. Bu rakam 6500 Türk Lirasından buraya yükseldi. Ayrıca bu tutarın içerisinde ikramiyeler de yer almıyor. İkramiyelerle birlikte emekçi kardeşlerimiz daha totalde daha yüksek bir maaş gelirine ulaşıyorlar. Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu her zaman emekçinin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Emekçiye verdiği değerle ve çalışan memnuniyetini önemseyen anlayışıyla örnek olan değerli belediye başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu’na işçi arkadaşlarımız adına canı gönülden teşekkürlerimizi sunuyor; çalışmalarında kolaylık ve muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

Comments

Comments are closed.